طعم بيادماندنی


لذت زندگی

- پست قبلیمو که نوشتم نمی دونم چرا بعضی ها فکر کردن که زندگی داره به من سخت میگذره.با جرات میتونم بگم هیچ وقت از زندگیم اینقدر راضی و خوشحال نبوده ام و برای تمام انتخاب های زندگیم دلیل دارم و از اونها راضی ام.

وقتی انتخاب کردم که بچه دار بشم مسوولیتش را هم پذیرفتم .مطالعه کردم و الان اگه سر کار نمیرم بهم سخت نمیگذره چون براش دلیل دارم و خودم انتخابش کردم. اگه ازبعضی تفریحات زندگی قبلیم می گذرم در عوض کلی تفریحات سه نفره جدید وارد زندگیم شده.

در ضمن فکر می کنم هر پدر و مادری توی زندگیش دچار یه جدال درونیه که وقتشو بین کار و همسر و فرزند و خودش چگونه تقسیم کنه و این خیلی طبیعیه. در ضمن به قول فروغ " دچار یعنی عاشق."

 

- چند روز پیش شبکه چهاربرنامه ای داشت در مورد تئوری یک دانشمند معروف فیزیک که ثابت کرده بود حرکت در زمان امکان پذیره و در آینده انسان می تونه به زمان کذشته یا آینده سفر کنه.که به نظر من بسیار هیجان انگیزه. یادم میاد حدود 10 سالم بود که بعد از دیدن یه فیلم دلم می خواست بدنمو فریز کنن و 200 سال بعد بیرونم بیارن تا ببینم دنیا چطوری شده.12 سالگی به خاطر عشق شدیدم به موتزارت آرزو داشتم برم به قرن 18 میلادی و موتزارت را پیدا کنم و کلی با هم درد دل کنیم.گاهی هم می خواستم یه سری به ون گوگ بزنم و کمکش کنم تا از این حال نزار در بیاد.ولی اگه الان ماشین زمان در اختیارم بود از جایی که هستم جم نمی خوردم.آخه منو چه به این کارها؟!

 

 - به تمام اونهایی که بچه دارن خوندن کتاب " به بچه ها گفتن،از بچه ها شنیدن"نوشته آدل فابر و الین مازلیش را پیشنهاد می کنم.در مورد روابط و عکس العمل ها توصیه هاش بی نظیره.


مانا