طعم بيادماندنی


آدم برفی؟ سرسره بازی؟...

شایا و آدم برفی

 

 

-         اگه توی خونتون یک سرسره برای بچه های 1 تا 5 ساله دارین، حواستون باشه که 50 بار پشت سرهم از پله هاش بالا نرین و لیز نخورین! چون مثل من میشین که دو روزه هر بار نفس میکشم زیر قفسه سینه ام چنان دردی میگیره که آه از نهادم درمیاد، چه برسه که بخوابم خم و راست بشم!!البته ناگفته نماند که سرسره بازیش آی حال داد!آی حال داد!

-         همه حرفهایی که برای این پست آماده کرده بودم ، یادم رفته!!

-         کتاب الگوی کودک سالم کتاب معرکه ای است که خوندنش را به همه والدین پیشنهاد میکنم که بر اساس دیدگاههای آلپورت، فرانکل ،فروم، راجرز،و مازلو درموسسه پژوهشی کودکان دنیا تهیه شده است.دلم می خواهد گاهی بعضی از مطالبش را اینجا بنویسم:

به نظر آلپورشخص سالم توانایی فهمیدن دردها، هیجانات،ترس هاو شکست های خود و دیگران را دارد.حس هم دردی زاییده گسترش تحلیل و احساس های شخص از مفهوم گسترده انسانیت است.

کودکی که هم دردی را می آموزد،در برابر رفتار شکیبا میشود.درباره آنها قضاوت و داوری نمیکند و کسی را محکوم نمیکند.

کودکانی که نمیتوانند احساسات خود را در زمان مناسب نشان دهند و یا احساسات آنها سرکوب میشود،در بزرگسالی دچار رفتارهای ناخوشایندی میشوند.این افراد معمولا نمی توانندهیجانات خود را کنترل کنند.به شدت عصبانی میشوند یا مرتب در حال قهر کردن هستند،لجبازند و یا حسادت های بیمارگونه دارند.


مانا