طعم بيادماندنی


تعادل و توازن مانايی

- دیشب فیلم زندگی آدری هپبورن را از کانال mbc4 نگاه میکردم.در قسمتی از فیلم آدری هپبورن به مادرش گفت:

 I like it when you smile. cause I feel so safe.

برام عجیبه که در مورد مانای 31 ساله هنوز هم همینطوره و وقتی مامان و بابام را خندان می بینم احساس امنیت میکنم .  

فکر میکنم در مورد عموم آدمها هم همینطور باشه.وگاهی متعجبم که وقتی یک کار به این سادگی اینقدر میتونه توی روحیه بچه هامون اثر مثبت بگذاره چرا همیشه نمی خندیم؟چرا همیشه در لحظه نیستیم؟

امروز امتحان کردم.با شایا از صبح خندیدیم.دو برابر همیشه پرید توی بغلم و بوسیدم.پاداشم را گرفتم.

 

-         می دانید احساس امنیت انسان کی شکل میگیره؟ در 14 ماه اول زندگی و بستگی به رفتاری داره که والدین با نوزادشون دارند.وقتی توی کلاس  دیروز صحبت از یک سال اول زندگی شد به اندازه تمام صورتم لبخند می زدم.خوشحالم که قبل از اینکه شایا به دنیا بیاد این اطلاعات را داشتم ."والدین بعد از این" لطفا قبل از بچه دار شدن حتما مطالعه کنید.بعدا احساس بهتری پیدا میکنید.

-         از مجموعه بازیهای ادراکی-حرکتی قسمتی مربوط به بازیهای توازن و تعادل است  مانند راه رفتن روی تخته تعادل و یا پریدن روی تخته پرش و ...شایا هر روز تمرین این بازیها را درخانه داره با این تفاوت که به جای تخته تعادل و یا پرش از "من " استفاده میکنه. یا روی ران پاهامه و از این پا به روی اون یکی می پره  یا روی  آنها می ایسته و دست هاشو ول میکنه و من باید در حالیکه نشستم پاهامو تکون بدم و اون مواظب باشه تا نیفته! خلاصه من فعلا نقش تخته تعادل و توازن خانواده را بازی میکنم!


مانا