طعم بيادماندنی


يک سالگی

- فردا وبلاگم یک ساله میشه.اینجا را خیلی دوست دارم.آدمهایی را هم که بهم سر می زنند خیلی دوست دارم.البته باید اقرارکنم  که خیلی وقت ها دلم خواسته دیگه اینجا ننویسم."وقتی می نویسی معتاد میشی.بعد فکر میکنی که وقتت را می توانستی جای دیگه ای بزاری."گاهی این دودلی میاد سراغم.اما امروز خوشحالم که جشن یک سالگی اینجا را دارم میگیرم.

مرسی از همه اونهایی که همیشه بهم روحیه دادند و تشویقم کردند.

- جان گری کتاب دوم مردان مریخی و زنان ونوسی را منتشر کرده که بیشتر در مورد کم کردن استرس از زندگیهای زناشوییه.فکر نکنم که هنوز به فارسی ترجمه شده باشه ولی چند تا نکته مهمش را اینجا می نویسم:

        1- تحقیقات جدید نشان داده که زنها با حرف زدن می توانند هورمونی داخل خون خود تولید کنند که سطح استرس را در آنها پایین میاره درحالیکه این هورمون در مردان با حرف زدن تولید نمیشه.برای همین مردها از اثر جادویی حرف زدن زنانه بی خبرند.

                              توصیه به آقایان:بگذارید خانمها با شما حرف بزنند و درد دل کنند.لازم نیست که جواب و یا راه حل بدهید فقط گوش کنید. فقط با گوش دادن، به کم کردن سطح استرس آنها کمک میکنید(به شرطی که بهشون نگید:گوشم پیش توست عزیزم با چشمم فوتبال نگاه میکنم!!)

        2- توصیه به خانم ها: برای کم کردن سطح استرس آقایان باید در کنار آنها " شاد" باشید.وقتی زنی شاد باشد همسرش به این نتیجه میرسد که زنم در زندگی با من شاد است و احساس بهتری پیدا میکند.

تحقیق دیگری نشان داده که وقتی مردان از سر کار به خانه می آیند میزان استرس آنها نصف میشود در صورتیکه وقتی خانمها از سر کار به خانه می آیند مقدار استرس در آنها به دوبرابر میرسد!!

پ.ن: صبح شایا از خواب بیدار شد و بهم گفت: برو اون اتاق بازی کن،من بعدا میام!

 

 

 


مانا