بیفرمایین.در لحظه زندگی کنین!

-         با وجود اینکه بیشتر وقتها وقتی چیزی به دست شایا میدم از کلمات " بیا" یا "بگیر" استفاده میکنم ، هر وقت اون چیزی به دستم میده میگه"بیفرمایین"!

-         از وقتی خواستم که کمتر بنویسم :

بیشتر می نویسم!

کامنتهای طولانی تری میگذارم! 

 ۱۰۰۰تا موضوع میاد توی ذهنم برای پست های بعدی!( 1000 تا تحریفه واقعیته.خودم میدونم!)

-    برای زندگی در لحظه چه کنیم؟

یک راه حل که خودم اختراعش کردم *اینه که یک دستبند ( از همین دستبند های زرد رنگ لاستیکی ) را در دستم میکنم- دستبد باید برای مچ کمی گشاد باشد ولی در آوردن و دست کردنش خیلی راحت نباشه- هر وقت که ذهنم از "حال" دور شد دستبند را از این دست بر میدارم و به دست دیگرم می بندم.مهم اینه که متوجه میشم که ذهنم در حال پروازه.این کار مثل یک تلنگر می مونه.بهم یاد آوری میکنه که کجایی؟ دوری؟ برگرد و همین جا باش.

بعضی روزها ممکنه بارها از این دست به اون دستم بره!  ولی وقتی چند ساعت دریک دستم میمونه احساس خیلی خوبی بهم میده. 

 پ.ن1: من یک هفته است که این کار را میکنم و نتیجه طولانی مدتش را نمی دانم.اگر کسی خواست امتحان کنه خوشحال میشم  نظرشو بدونم.

پ.ن 2:فرزانه .هستی؟

پ.ن3: شوهر جونم.پس چی شد این " کار"؟ 

* یک نمونه متفاوت از این منظور را در برنامه ای از اپرا دیدم. 

/ 16 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شکیبا

شاید بعضی اوقات بد نباشه که به ذهنمون اجازه پرواز به طرف گذشته یا آیندم بدیم. اگه یه خاطره شاد یا یه تجربه مثبت تو گذشته بهمون دلگرمی بده یا به امید هدفی تو آینده انرژی بیشتری برا حرکت پیدا کنیم. راستی در مورد کامنتی که برا هرمس گذاشته بودی فکر می کنم شاید وقتی دوستی خوشحاله و از زندگیش راضیه آدم خیالش راحته که مشکلی نیست ولی وقتی کسی ناراحته یا از مشکلاتش می گه آدم می گه شاید بتونم با یه کامنت خوشحالش کنم یا بهش دلگرمی بدم برا همین حتمن سعی می کنی براش کامنت بذاری.

فرزانه

آره مانا جون من هستم .مرسی که این راه خوب را یاد دادی . راستی : دیشب توی برنامه اپرا اعلام کردند که یک کلوپ مجازی کتاب خوانی با حضور "اپرا "و "اکهارت تول" برگزار می شود ، برای ثبت نام توی این کلوپ تنها کافی است به سایت اپرا بوک کلاپ (ببخشید نمی دونم چرا انگلیسی نمی نویسه.)داخل سایت "اپرا .کام"مراجعه کنی و تا آخر امروز ثبت نام کنی .اولین جلسه فردا "سه شنبه " ساعت 5 صبح به وقت ایران است .(به مدت 10 هفته ) دقیقا مثل کلوپ کتاب خوانی ما در ایران است ، با این تفاوت که این یکی جهانی است .

فرزانه

می بینی مانا جون دنیا خیلی کوچیکه . هیچ وقت باورم نمی شد که توی یک کلاس شرکت کنم که همکلاسیم خانم اپرا باشه . (این پائینی ها را با صدای کودک درونت بخوان ، خب !) فردا وقتی کلاس شروع شد به اپرا جونم می گم " همشاگردی سلام ، می آیی با من دوست بشی ."[قهقهه]"

سهیل

دیدم و پسندیدم عالی بود http://tehran30.blogfa.com

ehsan

اگه یه موقع از وبلاگ نویسی وقت اضافه آوردی و کاریکاتوری هم کشیدی کجا میزنیش؟

مانا

به خانم شین:سعی میکنم بیام به فرانک : راستش من اون دستبند را سوعاتی گرفته بودم!ولی خوب به نظرم هر دستبندی را می تونی امتحان کنی به ماه رقصان و مرضیه:[گل]

مانا

به شکیبا: آره حتما گاهی اشکالی نداره به شرطی که باعث حال خوب و یا رشد و تغییری در زندگی بشه ولی اشکال کار اینه که اکثر مواقع این پرواز ذهن چیزی را که عوش نمیکنه هیچ باعث تحریف خاطرات قدیمی و حرص خوردن بیشتر و یا خیال پردازی میشه .اون موقع باید جلوش را گرفت. و یا تو را از حال و لذت بردن از جایی که در همین لحظه در آون هستی دور میکنه.اون وقت خطرناک میشه.راجع به کامنتی که برای هرمس هم گذاشته بودم فکر میکنم منظورم چیز دیگه ای بوده و بد نوشتم.شاید بعدا باهم راجع بهش صحبت بکنیم

مانا

به فرزانه: از قول من هم به این "هم کلاسیت" سلام برسون و حال هاپو هاشو بپرس[چشمک] به احسان: ببین من اون مانانیستانی نیستما.یک وقت اشتباه نگرفته باشی. من زنم .اون مرد.[نیشخند]

ماه رقصان

نکنه می خوای دیگه کم بنویسی که نمی نویسی! خوب اگه می خوای کوتاه کوتاه بنویس ول ی قطعش نکن. خوب؟

ehsan

وای راس میگی چطور خودم از پستهای طولانیت اینو نفهمیدم؟؟!!