مانای ديروزی- مانای امروزی

من قبلا کاملا آدم نتیجه ای بودم.یعنی باید به نتیجه کارم میرسیدم تا احساس خوبی در من پیدا بشه.کم کم با تمرین توانستم این روش نادرست را در خودم عوض کنم.الان احساس خوبم کاملا درونیه و کمتر بستگی به شرایط داره.یک مثال ساده اش اینه که مثلا دیشب توی سرما از این سر شهر رفتیم  یک جای دور که چیزی بخریم و مغازه تعطیل بود و من با خودم فکر کردم :اوه تعطیله پس بریم یک کار دیگه ای بکنیم.و خیلی هم اون شب بهم خوش گذشت.در صورتیکه اگه چند ساله پیش بود مطمئنم که کلی حرص بی خود وبی جا می خوردم که چرا ما اینقدر وقت گذاشتیم و به نتیجه نرسیدیم.این رشد ذهنی ام را مدیون شوهر و پسرم هستم.مرسی

 

امروز آموختم:

دکترهولاکویی:

                 - عصبانیت والدین یک بازی درونی است.وقتی از  بچه ها کار اشتباهی سر میزند به جای عصبانی شدن، فکر کنید.کجای کارم اشتباه بوده که بچه این کار را میکند و چطور میشود جبرانش کرد.(حقیقتش اینه که من هیچ وقت از دست بچه ام عصبانی نمیشم.این مطالب را برای بقیه می نویسم.)

            

                  - با خودت مهربان باش تا با دیگران مهربان باشی.

             

                 - ما می دانیم که بسیاری از چیزها خوب و درسته و انجامشون نمیدیم و یا برعکس بسیاری از کارها غلطه و انجامشون میدیم و آنوقت انتظار داریم انسان دیگری (مثل بچه ) درست و غلط ما را انجام بده!!!

/ 8 نظر / 5 بازدید
فرانک

مرسی دوستم که اين اطلاعات رو در اختيارمان می گذاری منم کم کم باید تمرین تو رو شروع کنم ای کاش همه مثل تو فکر می کردندُ‌ . مهربونی شادی و صمیمیت رو می آره .

مريم صفا

چقدر خوشحالم که کسانی مثل تو و خانم شین هستین که اینا رو می نویسین. هر بار که می خونم احساس می کنم دارن روی ناخودآگاهم تأثیر میذارن. دارن توش رسوب می کنن و مطمئنم که به موقعش کمکم خواهند کرد. خیلی بده که هیچ کسی نبوده این چیزا رو٬ یک صدم این چیزا رو به پدر و مادر های ما ( یا من!) یاد بده و هنوز ابتدایی ترین این حرف ها رو هم دیگه نمی تونن قبول کنن و اجرا کنن. اما بازم جای شکرش باقیه که جاهایی هست که من یه چیزایی یاد بگیرم ازش. مرسی

ماه رقصان

مانای عزيز ! اولا يکسالگی وب لاگ مبارک ! بعد هم کاملا باهات موافقم ...ولی آی کيف می ده آدم بتونه صفتی رو تو خودش عوض کنه !

مامان هنا

چقدر خوب به خودت نگاه می کنی و اين حتما انرژی زيادی برای تغييرات بعدی بهت ميده! اين جمله با خودت مهربون باش تا... خيلی جالبه. می دونی انگار آدم از دریچه ای که به وجود خودش نگاه می کنه با دیگران هم رفتار می کنه چه مهربونی چه بقیه چیزا. نه؟

ياسمن(مامان هيراد)

واقعا عصباني نميشي...من دست خودم نيست وقتي ديگه نميتونم تحمل كنم عصباني ميشم و سرش داد ميزنم اما بعدش پشيمون ميشم

رامونا خانوم

می خوای يه چيزی رو بدونی؟! من به شدت به تو حسوديم ميشه! خوش به حالت که انقدر روی رفتارت کنترل داری! کاش من هم بتونم. (سلطانی گفته احساساتمون رو سرکوب نکنيم! حالا من با اين حسوديم چيکار کنم يعنی؟!!)

مانا

به رامونا خانوم:کاری نداره از مرحله حسادت عبور کن و به اين فکر کن که وقتی مانا تا حدی می تونه پس من هم حتما می تونم.به همين راحتي به ياسمن: شايد اگر مراحل رشد بچه ها را با دقت بيشتری بخونيم بفهميم که خيلی از کارهای اونها نتيجه سن کودکان است و اون وقت از دستشون عصبانی نميشيم.اميدوارم موفق بشی

مانا

به مامان هنا: با جمله ات کاملا موافقم.در مورد انرژی برای تغييرات بعدی هم واقعا همينطوره. به ماه: مرسی.آره آی کيف ميده به مريم و به فرانک:مرسی و اميدوارم