سفر- فرانکل و رقص!

-         باورم نمیشه که دیروز ویزامون درست شد و فردا داریم برای 10 روز میریم مسافرت و من هنوز جمع و جور نکرده ام!تا حالا با شایا مسافرت 10 روزه نرفته بودیم و من میدانم که 10 روز در هتل ماندن برای بچه کار آسانی نیست و فقط امیدوارم که بهش خوش بگذره.

-         این هم قسمتی از نظریه فرانکل راجع به سرنوشت انسان که به نظرم باز هم تاکیدیه بر اینکه انسانهای شاد زندگیشونو برده اند:

به نظر فرانکل انسان در هر موقعیتی(چه خوب و چه بد) آزاد است که واکنش خود را انتخاب کند و هیچ کس نمی تواند این آزادی را از او بگیرد.

انسان در یک موقعیت بسیار خوش حتی می تواند نصمیم بگیرد که از موقعیت غمگین و آزرده شود و برعکس در برابر هولناکترین اتفاقات نیز می تواند تصمیم بگیرد که واکنش آرام ، صبورانه و بالغ گونه از خود نشان بدهد.تصمیمی که فرد می تواند در موقعیت های مختلف بگیرد در حقیقت آن آزادی است که فرانکل به آن معتقد است.

 

پ.ن: به لطف خانواده  مارانا ها و جناب آقای ب و همسر محترمشان، من  و منوچهر بعد از مدتها توانستیم یک آهنگ طولانی را با هم برقصیم! خیلی ممنون

/ 23 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
bITA

گاهی آدم خيلی اذيت می شه با تصميم ها ... گاهی حس کردن و بر مبنای حس حرکت کردن ‌راهنمای خيلی بهتری است

مازیار

به این می‌گن همسایه‌ها یاری کنین تا من یه رقاصی کنم!

شکيبا

مانای خوشگل سفر خوبی داشته باشين و خیلی به خودتون خوش بگذرونين. به منوچهر سلام برسون و شايا رو حسابی ببوس.

ماه رقصان

خوش باشی مامان دوست داشتنی. سفر خوبی برای تو و خانواده ی خوبت آرزو می کنم

نجمه

تصميم گرفتن...وای...خيلی اضطراب آوره..... خوش بگذره بهتون....

جک

انصافا قلم قشنگی داريد. تعدادی از نوشته هاي شما را خواندم. صميمی و گرم. پاينده باشيد.

ندا

سلام . من اولین باره که اینجا میام . البته به توصیه یکی از دوستام . همین چندتایی که خوندم خیلی جالب بود . فکر کنم در مورد بچه داری که با هم هم عقیده هستیم . پسرتون چند سالشه ؟ حتما راجبه سفر ده روزه بنویس چون من هم تو فکرش هستم ولی یه کم ترس دارم .

بهاره

سلام مانا جان اميدوارم که مسافرت خوش گذشته باشهاينطوری که من می بينم انگار تو يک کار مفید دیگه تو خونه داری (غیر از مامان خوب بودن برای شایا) و اونم شریک کردن بقیه در اطلاعات و تجربیاتت در روانشناسی و بچه داریست چون روز به روز به خوانندگان وبلاگت اضافه می شه .موفق باشی .

نيمه شب

سفر خوش! واسه شايا اسباب بازيهای جديد (و ارزان)‌ببری توی هواپيما خيلی سرگرميه خوبيه. ايشالا که خوش بگذره بهتون.