يک پست پاييزی

-         از وقتی بچه بودم هوا که سرد میشد دستهام یخ میکرد.اصلا از دستای یخ خودم خوشم نمیامد.پدرم همیشه با دستهای بزرگ وگرمش ، دستای کوچولوی منو میگرفت و گرمشون میکرد.بعد از ازدواج منوچهر دستامو بغل میکرد و گرم می کرد.از زمان حاملگی این مشکلم برطرف شد و 2 سال راحت بودم.امسال از سرد شدن دستام فهمیدم که پاییز اومده! در عوض امسال شایا وقتی داره شیر میخوره و یا میخوابه دستامو با دستای کوچولوش میگیره و گرمشون میکنه!گاهی  لازمه جای مادر و بچه هم عوض بشه!

-         شایا عادت کرده توی خواب 90 درجه میچرخه و دقیقا عمود بر من و منوچهر میخوابه!حالا یک تخت 160 سانتی را مجسم کنید که 3 نفرآدم به این شکل روش بخوابند!کوچکتر هم که بود گاهی میچرخید ولی اون موقع سرش به سمت من بود و لگدهاشو منوچهر میخورد!!اما حالا دقیقا برعکس می چرخه و لگد هاش مال منه! البته اعتراف می کنم که گاهی شب ها که  از خواب پا میشم و گرمی دوتا پای کوچولو را زیر لپم احساس می کنم ،کیفور میشم و با لذت می خوابم.

-         قراره امروز منوچهر بره یک سفر 4 روزه.از الان دلم براش تنگ شده.آخرین سفر چند روزه اش بدون ما پارسال همین موقع بود.ولی فرقش این بود که پارسال شایا سراغ  باباش را نمی تونست بگیره ولی مطمئنم که امسال خیلی دلتنگی میکنه.

 

پ.ن:به دوستانی که بچه های بزرگتر از 2 سال دارند خواندن کتاب کلیدهای آموزش و مراقبت از" سلامت جنسی" در کودکان و نوجوانان نشر صابرین را پیشنهاد میکنم.

/ 19 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مانا

به مامان رادين: مرسی از اطلاعت.می بينمت به ماه رقصان: مرسی.حتما به شوکا: مطمئنم که تو هم در احساسات خوبت غرق ميشی.

مانا

به نادر: خوشحالم که شما را در اينجا ميبينم.هرجور که دلتون بخواد ميتوانيد برای من کامنت بذارين به شری: هاهاها.يادم نيست که اين حرفو بهت زدم.ولی تو هم حتما عاشق ميشي و اونوقت ديگه مهم نيست که دستات سرد باشن يا گرم!

مانا

به نازی: مرسی نازی جون.باز هم مثل هميشه کامنت پر از محبتت خيلی خوشحالم کرد و بهم روحيه داد.شاد باشی

اناهیتا

مانا جان از خواندن مطالبت همیشه لذت میبرم ولی تا الان کامنت نگذاشته بودم چون فونت فارسی نداشتم. دختر منم تو تخت ما میخوابد که البته من و شوهرم خیلی هم خوشحالیم. ولی دوست دارم با توجه به کامنت خانم نازی نظر تو و بقیه را هم در این مورد بدونم.خیلی ممنونم.

هما

با اين که من مادر نيستم (يعنی سنی برا اين حرفا ندارم از خوندن مطالبت انگار اين حس رو تجربه ميکنم. می تونم بژرسم شما کارتون چيه؟

بانو

شایا : مامان مانا نمی خواین روز کودک یه پست برای من بذارین؟

Tahereh

مانا جونم جای آقای شوهر خالی نباشه

مانا

به آناهيتا: طبق گفته نازی بچه های ما هم دير يا زود بايد به تخت خودشون بروند.البته تا جايی که من ميدانم در اين زمينه اختلاف نظر است.عده ای از روانشناسان عقيده دارند که از ۵ ماهگی بچه در تخت خود بخوابد و عده ای ديگر تا دو يا ۳ سالگی را پيشنهاد ميکنند.مثلا من در برنامه دکتر فيل(روانشناس آمريکايی)ديدم که ۲ نفر استاد روانشناسی از دو دانشگاه مختلف و معروف آمريکا را دعوت کرده بود و يکی ميگفت که بچه بايد در تخت خود بخوابد و ديگری عقيده داشت که حتی چند بچه بزرگ هم می توانن با مادر و پدرشان و در يک تخت خانوادگی بخوابند. به هر حال روانشناسی که من از زمان بارداری پهلوی او می رفتم(آقای سلطانی) عقيده داشت بچه هايی که تا ۲ يا۳ سالگی پهلوی مادرو پدر می خوابند بعدا به اتاق والدين بر نمی گردند.

مانا

به هما: من آرشيتکتم ولی فعلا در خانه همراه با شايا هستم به بانو: چند روز خانه نبودم ولی حتما پست جديد برای شايا می گذارم به طاهره: مرسی عزيزم

خانم شين

سلام عزيزم. اميدوارم تا حالا منوحهر اومده باشه و تو سرحال و شاداب بازم بنويسی. دلم برات تنگ شده