خداحافظی با شاشا

-         شایا از وقتی شروع کرد به صحبت کردن اسم خودش را " شاشا" میگفت.من عاشق شاشا گفتنش بودم.کوچکتر که بود با دستش خودش را نشان میداد و میگفت :شاشا.الان چند روزه که بیشترخودش را شایا صدا می زنه و می دونم که تا چند روزه دیگه از شاشا خبری نیست.این مرحله هم مثل برق و باد داره میگذره.دلم برای شاشا گفتنش تنگ میشه...

-         کتابی می خونم به اسم ارتباط بدون خشونت- زبان زندگی .نوشته مارشال روزنبرگ که در مورد یک شیوه ارتباطی است که موجب شکوفایی محبت میشود. قسمتی از یادداشت های روزانه خانم اتی هیلسم که حتی در ارودگاه کار اجباری آلمان نازی محبت و همدلی خود را با افسران گشتاپو از دست نداد-مرا خیلی تحت تاثیر قرار داد:

من به این سادگی ها نمی ترسم.نه به خاطر اینکه شجاع هستم بلکه به این دلیل که می دانم با انسان طرفم.پس باید با تمام قدرت تلاش کنم تا هر آنچه را که هرکس انجام میدهد ، بفهمم.همانطور که امروز صبح رفتار خشن و فریاد افسر جوان گشتاپو مرا خشمگین نکرد.حتی برعکس محبت حقیقی را حس کردم و می خواستم بپرسم"آیا دوران کودکی تلخی داشته ای؟ آیا همسرت ترکت کرده است؟" بله، او آسیب دیده و طرد شده بود.من می بایست او را دوست داشته باشم تا بتوانم در اولین فرصت درمان او را شروع کنم...

 

پ.ن: دلم میخواست یک پست طولانی بنویسم ولی ساعت از 2 نصفه شب گذشته...حرفهای ناگفته ام باشه برای بعد.

 

/ 10 نظر / 10 بازدید
مریم

سلام ماناي عزيز از اطلاعاتي كه دادي متشكرم

فرزانه

مانا جون مرسی از مطالب خوبی که نوشتی و ممنون از کتابی که معرفی کردی . من خیلی خوشحالم که یک دوستی پیدا کردم که میتونم ازش چیز یاد بگیرم .کتابی را که معرفی کردی حتماً بعد از کتابی که دستم دارم ، می خرم و می خوانم . باز هم از تو ممنونم دوستی که هرگز ندیدمت .

گلمریم

ممنونم. باعث دلگرميه. من هم هميشه اينجارو ميخونم و برام عجيبه که پدرتون هم خواننده وبلاگند. فکر کنم من اگه بودم، خيلی سختم ميشد.

بلفی

مرسی از تبريک! می دونين من چه‌قدر از اين‌جا چيز ياد می‌گيرم؟ راستی سی‌دی‌های دکتر هلاکويی رو از کجا می‌شه گير آورد؟ سی‌دی‌های آقای سلطانی رو تو شيراز نمی‌فروشن؟ بازم ممنون از راه‌نمايی‌هاتون. اون پسر با نمک و قشنگتون رو ببوسين.

خانم شين

آخی چه تايتل قشنگی نوشتی. من يادم رفت با - ااينا - خداحافظی کنم. يه روز چشم باز کردم و ديدم ااينا شد سينا. چه خوب که نوشتی اين لحظه جادويی رو. شايا رو ببوس و مرسی از پذيرايی قشنگتون.

مامان فراز

فراز هم تا مدتها، به خودش می گفت اَراز نینی. و حتما هم این نینی آخرش رو می گفت. وقتی برای اولین بار فراز رو گفت اونم بدون نینی آخرش اولش خیلی خوشحال شدم ولی بعدش به شدت دلم گرفت .

جک

خدا پشت و پناه تو و خانواده ات باشد. زيبا و آرام بخش می نويسی.

مرضيه

چه خوب گفته اين خواننده تو زيبا و آرام بخش می نويسی!!!! کتاب خيلی خوبی بايد باشد به خصوص که تو انتخابش کرده ای. دختر من هم به خودش ميگفت ياسمين ولی زبونش در می آورد روی س هنوز هم کمی...

مرضيه

راستی يادت باشد ببين تا کی خودش رو به اسم صدا ميکنه من که ياد نمی ياد..کی گفت من؟؟! اينقدر با نمک بود پشت هم يه چيزی که می خواست ميگفت ياسمين ياسمين و ميزد توی سينه اش...مرسی يادم آوردی

فرانک

مانا جونم سلام مرسی از مطالب زيبا و کتابهايی که معرفی می کنی ‌ولی افسوس ميشه کتابی معرفی کنی که به درد مجرد ها بخوره