تعادل و توازن مانايی

- دیشب فیلم زندگی آدری هپبورن را از کانال mbc4 نگاه میکردم.در قسمتی از فیلم آدری هپبورن به مادرش گفت:

 I like it when you smile. cause I feel so safe.

برام عجیبه که در مورد مانای 31 ساله هنوز هم همینطوره و وقتی مامان و بابام را خندان می بینم احساس امنیت میکنم .  

فکر میکنم در مورد عموم آدمها هم همینطور باشه.وگاهی متعجبم که وقتی یک کار به این سادگی اینقدر میتونه توی روحیه بچه هامون اثر مثبت بگذاره چرا همیشه نمی خندیم؟چرا همیشه در لحظه نیستیم؟

امروز امتحان کردم.با شایا از صبح خندیدیم.دو برابر همیشه پرید توی بغلم و بوسیدم.پاداشم را گرفتم.

 

-         می دانید احساس امنیت انسان کی شکل میگیره؟ در 14 ماه اول زندگی و بستگی به رفتاری داره که والدین با نوزادشون دارند.وقتی توی کلاس  دیروز صحبت از یک سال اول زندگی شد به اندازه تمام صورتم لبخند می زدم.خوشحالم که قبل از اینکه شایا به دنیا بیاد این اطلاعات را داشتم ."والدین بعد از این" لطفا قبل از بچه دار شدن حتما مطالعه کنید.بعدا احساس بهتری پیدا میکنید.

-         از مجموعه بازیهای ادراکی-حرکتی قسمتی مربوط به بازیهای توازن و تعادل است  مانند راه رفتن روی تخته تعادل و یا پریدن روی تخته پرش و ...شایا هر روز تمرین این بازیها را درخانه داره با این تفاوت که به جای تخته تعادل و یا پرش از "من " استفاده میکنه. یا روی ران پاهامه و از این پا به روی اون یکی می پره  یا روی  آنها می ایسته و دست هاشو ول میکنه و من باید در حالیکه نشستم پاهامو تکون بدم و اون مواظب باشه تا نیفته! خلاصه من فعلا نقش تخته تعادل و توازن خانواده را بازی میکنم!

/ 22 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مانا

به منوچهر: حقيقتا آفرين به اين هوش و حواست.من کلی طول کشيد تا منظور خانم شين را بفهمم به شيرين: به قول دکتر هولاکويی مادری و پدری احتیاج به آگاهی- مهربانی و امکانات دارد و نه چيز ديگه.حتما اگه اين سه تا را داشته باشی موفق ميشوی به بانو و شری و مهرک:

مانا

به توکا: بستگی داره به اینکه شما از مالزی می خواهيد تمرين تعادل کنيد يا تشريف آوردين ايران؟ به راحله: عزيزم از خود خانم شين بپرس.اگه می خواست توضيح بده که به رمز نمی نوشت

قربانی شماره ۱۴

من هنوز دوچرخه سواری رو ياد نگرفتم...گمون نکنم اين جور چيزا هيچ وقت حل شن...تعادل هم به استعدادآدم بستگی داره گمونم...

فرانک

شنيدی که تعادل گربه ها به سيبيلهاشونه اگه يه طرف سيبيلهاشونو بدجنسی کنی و بزنی ديگه تعادل ندارند ديگه نمی تونن روی ديوار راه برن... می گويند فلانی تعادل روحی نداره ،‌ بهمانی تعادل جسمانی نداره . بنظر من تعادل انسانها فکر شونه . فکر صحيح را بايد تمرين داد . مرسی مانا جان که موضوعات جالبی رو بيان می کنی

هانیه

سلام من امروز اين دوتا مطلب را در مورد خودم که کودکی ۲۰ ساله هستم امتحان کردم.به مامانم گفتم که پاهاشو دراز کنه تا من از روی اين پاش بپرم روی اون پاش!که خوب نگذاشت و من الان تعادل ندارم اما چون خيلی بهم خنديد احساس امنيت می کنم!

فرشته كوچولو

کاش همه ی پدر مادرا اين اطلاعاتو داشتن کاش اين امنيت و به بچه ها ميدادن

خانم شين

مانا کمکم کن!! يک جاسوس خودی توی کامنت دونيت منو شناسايی کرد! نکنه لوم بده به الف؟

سولي

ماناي عزيز مثل هميشه گل گفتي.خوشرويي و صد البته رابطه عاطفي قوي بين والدين هم خيلي اهميت داره.هر چه آدم پدر و مادر عاشق تري داشته باشه احساس امنيتش بيشتره.سبز باشي.

شکيبا

من مدتی بود به اينترنت و در نتیجه وبلاگت سر نزده بودم.از اين که با کلی پست جالب و خوندنی روبرو شدم کلی ذوق کردم.خيلی دلم براتون تنگ شده.زنگ می زنم برا آخر هفته حتما بياين خونمون.

HELEN

salam man ham ba khandan-e in matlab labkhande pahni zadam. albate ghabl az inke jomleh akhareto bekhoonam. (be andazeh tamame sooratam labkhand mizadam) mamnoon az neveshtehay-e ghashanget. man taze ba weblaget ashna shodam va dar Danmark zendegi mikonam shad bashi.