وقتی مترجم مخصوص خراب ميکنه!

-         شایا تقریبا همه چیز میگه ولی وقتی برای کسانیکه آشنایی با حرف زدنش ندارند چیزی را تعریف میکنه من هم به عنوان مترجم باید حضور داشته باشم و دوباره حرف هایی را که زده براشون تکرار کنم! البته می دونم که برای همه بچه ها این حالت وجود داره و خیلی طبیعیه.ولی حال یک بچه را درک کنید که 4-5 تا جمله را برای کسی تعریف میکنه و بعد طرفش به جای اینکه جواب اونو بده زل میزنه به صورت مادرش تا کلمات را دوباره براش تکرار کنه.

-         گاهی شایا توی خونه صدا میزنه مانا خوشدله(خوشگله). یا ددی خوشدله.

-         با وجود اینکه من مترجم مخصوص هستم ولی خودم هم گاهی کم میارم:

شایا روی مبل نشسته بود و baby tv نگاه می کرد.به من گفت: بونن  بونن.دنبال کلمه بونن گشتم.توی تلویزیون دوتا پنگوئن بودند با یک موز بازی میکردند.با قیافه یک کاشف معروف گفتم:آهان banana موز.گفت: بونن  بونن.بازم فکر کردم.دوروبرم را گشتم .بونن یعنی چی؟ آخرش شایا ی نا امید از من گفت: کنترل  بونن. گفتم آها با کنترل صدای تلویزیون را بلند کنم؟!

-    چند روز پیش توی یک کلاس که راجع به ذهن صحبت میشد*داوطلب شدم در حالیکه جیغ میکشم از روی صندلی های شرکت کنندگان کلاس بپرم و بالای کمد انتهای کلاس بشینم!! آی کیف داد.تا حالا یک کلاس 50 نفره با یک استاد 60 ساله را از نزدیک سقف نگاه نکرده بودم!!

*کلاس هوش متعادل عاطفی مدرس محمود سلطانی

 

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساسا

پس بچه پرروی کلاس تو هستی؟

طفلی شایا نا امید شده..منظورش اون پنگوئن ها بوده دیگه؟ عجب کلاسیه این کلاس آقای سلطانی....

مرضيه

من بودم این بی نام!!

خانم شين

به من هم واقعا خوش گذشت وقتی تو پريدی اون بالا. راستش من هم اگه اينقدر گنده نبودم حتما دنبالت می اومدم ولی ترسيدم سر راه چند تا تلفات بدم!! تو رو خدا دوشنبه هم بيا منو با مبحث وحشتناک هوش عاطفی تنها نذار!!

گلمریم

اااااااااااااا؟ منم دلم خواست. چه جوری؟ منظورم اينه که چه جوری پريدی اون بالا؟

هانیه

دوستان من به اين نتيجه رسيدن که من قطعا معتاد شدم به اين وبلاگ! می شه ديگه ننويسيد؟ داره معضل می شه! شادزی

نگار مامان محمدمهدی

خجسته سالروز عيد سعيد غدير خم، عيد امامت و ولايت، روز اکمال دين و اتمام نعم الهي بر همه رهروان صراط هدايت مبارک باد

مانا

به ساسا: آره.احتمالا. به خانم شين: باشه.دارم روی منوچهر کار ميکنم به گلمريم: کاری نداره.از روی پشتی صندلی دستمو گذاشتم بالای کمد و خودم کشيدم اون بالا! به مرضيه.جک: مرسی

هادی

نوشته ي شيرينی بود. ای کاش يک نفر هم حرفهای مارو برای بچه ها ترجمه کنه.چون اونا واقعا نمی فهمن حرف حساب ما آدم بزرگا چيه...