تيکاب تکی

ساعت از دوازده و نیم شب گذشته.بعد از نیم ساعت کتاب قصه خواندن برای شایا ازش می خوام که دیگه بخوابه.

" تیکاب دیگه"(کتاب دیگه ای برام بخوان.)

" شایا جون وقت خوابه پسرم"

"تیکاب تکی"(کتاب کتی)*

" شایا فردابرات کتاب کتی را میخونم."

قلتی می خوره و میگه" بستنی میخوام."

" شایا جونم فردا صبح بهت بستنی میدم.الان وقته خوابه."

"گهه گاو"(قصه گاو)

" قصه گاو را فردا میگم.دیگه بخوابیم."

 

صبح که از خواب پا میشم باید فکر کنم دیشب چه قولهایی بهش داده ام.اول کتاب کتی را از کتابخانه درمیارم بیرون که یادم نره .بعد فکر میکنم بستنی را کی بهش بدم؟ قصه گاوه را چه مدلی تعریف کنم که بعد از گفتن هزارو پانصد دفعه(!) برای خودم تکراری نباشه!!

 

-         اگه قولی به فرزندانمون میدیم حتما بهش عمل کنیم.اونها یاد میگیرند که به حرف ما اعتماد داشته باشند و از همه مهمتر یاد میگیرند که آینده ای هم هست و می توانند روی آن آینده حساب کنند.

 

 

*  " کتاب کتی" کتاب یک پیشی کوچولوست که اسمش کتی است.

 

/ 11 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مرضيه

سلام مانا جون مرسی از نکات هميشه خوندنيت. موفق باشی.

فرانک

مانا جان اين اصطلاحات پسرت حرف نداره يه دايره المعارفه برای خودش عاشق عدد ۶ گفتنشم از طرف من ببوسش

هانیه

سلام من دقيقا عوارض پيچوندن بچه ها و عمل نکردن به قول هايی که بهشون می دن رو ديدم. شادزی

مامان هنا

اينقدر به اين قول های الکی عادت کرده بودم ديدم نوشتی صبح به قول های ديشبت فکر کردی یک دفعه جا خوردم!

نازی

آفرين بر مانا. الوعده وفا برای همه، مخصوصا برای بچه ها. باور کن فقط قدشون کوتاهه، وگرنه خيلی چيزهای ديگرشون شبيه ما بزرگتر هاست. وفا و بيوفايی را خيلی بهتر از آنکه ما بدانيم می دانند. شاد و سر بلند باش مانای با وفا.

ماه رقصان

خوبه ! آفرين مانا جونم ! من گاهی اقعا به اين نسلی که بچه های شما هستن خيلی خوشبين می شم... عاليه!

فرزانه

سلام مانا جون من رفته بودم ماموریت وخبری ازم نبود . آنقدر جلسه ، سمینار و غیره بود که اصلا وقت نکردم اینترنت را چک کنم .حالا که برگشتم و چند تا پستت را باهم خوندم نمی دونم برای کدامشان کامنت بگذارم .۱ - مسئولیت پذیری پسر کوچولوی نازت را تبریک می گم اگر ببینمت حتماً ازت می خوام که کاملاً توضیح بدی که چکاری کردی که تونستی این کوچولو را اینقدر مسئولیت پذیر بار بیاوری که خودش شیرش را درست کنه .۲ -تولد یکسالگی وبلاگت مبارک امیدوارم وبلاگ زیبایت خیلی سریع یکی از بهترین و آموزنده ترین وبلاگ هایی بشه که در همه جا می توان لینک آن را دید .۳ - تولد همسر گرامیتان نیز مبارک امیدوارم سالیان سال با دل خوش در کنار هم باشید . البته خوبی این ماموریت و تنهایی و شب تنها در هتل حداقل این نکته مثبت را داشت که بفهمم ( اول بگذار به خودم یک دل سیر بخندم ) وبلاگ زدن کاری نداره و مثل ایجاد یک میل باکس جدید است . من فکر می کردم باید طراحی صفحات وب و نرم افزار فلش را کاملاً مسلط باشی تا بتونی وبلاگ بزنی .

فرزانه

من بازهم ازت ممنونم .چون اگر این را از من نخواسته بودی من حالا حالا ها به تکاپو نمی افتادم که کتابهایی را که خریدم بخوانم .و خوبی دیگش هم این بود که یک مقداری طراحی صفحات وب هم یاد گرفتم . امیدوارم همیشه پیروز باشی . مرسی به خاطر تمام چیز ها.

سولی

آدم وقتی در مقابل یک آدم بزرگ بدقولی میکنه کلی شرمنده میشه. وای به بچه ها که قول های ما قسمت مهمی از زندگیشونه.سبز باشی.