شادی ممنوع!

آنیتا را برده بودیم دکتر برای واکسن 6 ماهگی اش.در سالن انتظارکه بودیم ،  از معدود وقت هایی بود که آنیتا خارش پوستی نداشت و سرحال سر حال بود و صدای خنده اش مطب را برداشته بود طوریکه توجه همه به ما جلب شده بود.

بعد از تزریق واکسن سه گانه آنیتا را در حال گریه کردن به سالن انتظار بردیم تا پالتویش را تنش کنیم.مادری رو به دختر کوچکش کرد و بلند بلند گفت: دیدی بهت گفتم بعد از هر خنده ، گریه است.همیشه یادت باشه!

 

چقدر این خرف آشنا بود. بارها در مدرسه از این و آن ، شنیده بودمش.حتی بعضی ها بعد از خنده های زیاد خودشون اشکشون را در میاوردند تا مبادا بعدا بلایی سرشون بیاد!

این هم از فرهنگ سنتی گل و بلبل ما!فرهنگ ضد شادی...

.

.

پ.ن: ببخشید که جواب کامنت های چند تا پست آخر دیر شد...

 

/ 12 نظر / 17 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهاره

مانا جان این جا برای بچه ها با پوستهای حساس شامپوی طبیعی بدون مواد شیمیایی و مواد اضافه هست. یوست هم پوستش خیلی حساسه و من از شامپو و صابون بچه طبیعی میگیرم برای پدر و پسر. در مورد فرهنگ ضد شادی هم باهات موافقم.

بانو

عجب مامان با فرهنگ و مثبتی بوده ها...

محمد

وبلاگت رو خوندم . فقط ميتونم بگم خيلي مهربوني

مریم

واقعا چه ضرب المثل مسخره ایه ها! یادمه آقای سلطانی و آقای رحیمیان هم می گفتند این موضوع رو. پماد dermaid رو استفاده کردی؟ protopic رو هم بپرس از دکتر. شاید اینجا پیدا بشه و خوب کنه حساسیت آنیتا رو.

زهرا

سلام دوست عزیز .من هم هر وقت زیاد میخندم نا خودآگاه به یاد این حرف میافتم.جالبه که تو فرهنگ ما نه تنها شاد بودن و خندیدن تشویق نمیشه اخطار هم میده که زیادی نخندی [لبخند]

زرافه

کاش یاد بگیریم: خنده...خنده ...همش خنده و هرگز گریه ای خندیدن ما رو تهدید نمی کنه.

طاهره

مانا جونم عکستو بعد از مدتها دیدیم(تولد مازیار) خیلی نازتر شدی ذا نی نی کوچولو تو بغلت ...یکدفعه دلم باز نی نی خواست

آويسا

سلام مانا جان، پسر من اگزما داشت و داره، از 2 سه ماهگيش لپ هاش شديد جوش مي زد و دكتري كه به من كمك كرد گفت بايد مرطوب نگه داري فضا رو براش و كرمي به اسم اوسرين داد كه هنوزم بعد از يك سال و نيم استفاده مي كنم گاها، آرتان ساق پاهاش مي خاره كه براش كرم مي زنم مسكنه و بهتر مي شه، اميدوارم كوچولوت زودتر خوب بشه

نیاز مامان کیانا

سلام دوستم این حرفا رو از کودکی تو مغز ما فرو کردن ولی ایکاش ما و مادران امروز اینا رو به بچه ها منتقل نکنیم...کاش [گل]

پونه صادقی

سلام مطالبت همه دوست داشتنیه جدا متاسفم که ما اینجا حتی نمیتونیم به راحتی فرزندانمون رو تربیت کنیم. وقت کردی سری بما بزن.