يک سالگی

- فردا وبلاگم یک ساله میشه.اینجا را خیلی دوست دارم.آدمهایی را هم که بهم سر می زنند خیلی دوست دارم.البته باید اقرارکنم  که خیلی وقت ها دلم خواسته دیگه اینجا ننویسم."وقتی می نویسی معتاد میشی.بعد فکر میکنی که وقتت را می توانستی جای دیگه ای بزاری."گاهی این دودلی میاد سراغم.اما امروز خوشحالم که جشن یک سالگی اینجا را دارم میگیرم.

مرسی از همه اونهایی که همیشه بهم روحیه دادند و تشویقم کردند.

- جان گری کتاب دوم مردان مریخی و زنان ونوسی را منتشر کرده که بیشتر در مورد کم کردن استرس از زندگیهای زناشوییه.فکر نکنم که هنوز به فارسی ترجمه شده باشه ولی چند تا نکته مهمش را اینجا می نویسم:

        1- تحقیقات جدید نشان داده که زنها با حرف زدن می توانند هورمونی داخل خون خود تولید کنند که سطح استرس را در آنها پایین میاره درحالیکه این هورمون در مردان با حرف زدن تولید نمیشه.برای همین مردها از اثر جادویی حرف زدن زنانه بی خبرند.

                              توصیه به آقایان:بگذارید خانمها با شما حرف بزنند و درد دل کنند.لازم نیست که جواب و یا راه حل بدهید فقط گوش کنید. فقط با گوش دادن، به کم کردن سطح استرس آنها کمک میکنید(به شرطی که بهشون نگید:گوشم پیش توست عزیزم با چشمم فوتبال نگاه میکنم!!)

        2- توصیه به خانم ها: برای کم کردن سطح استرس آقایان باید در کنار آنها " شاد" باشید.وقتی زنی شاد باشد همسرش به این نتیجه میرسد که زنم در زندگی با من شاد است و احساس بهتری پیدا میکند.

تحقیق دیگری نشان داده که وقتی مردان از سر کار به خانه می آیند میزان استرس آنها نصف میشود در صورتیکه وقتی خانمها از سر کار به خانه می آیند مقدار استرس در آنها به دوبرابر میرسد!!

پ.ن: صبح شایا از خواب بیدار شد و بهم گفت: برو اون اتاق بازی کن،من بعدا میام!

 

 

 

/ 24 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گلمریم

مانا جون من فکر ميکردم خيلی وقته می نويسی. هيچوقت به تاريخ آرشيوت دقت نکرده بودم. راستی من از شما دعوت کردم که درمورد کتابهای نيم خوانده تون بنويسيد. اميدوارم حوصله کنيد.

بلفي------------http://belfyjoon.persianblog.ir/ http://belfyslinks.persianblog.ir/ مبارک! من که خیلی استفاده کردم. چه تفاهمی! وبلاگ من هم دقيقن ۴ بهمن يک ساله شد!

نازی

تولد وبلاگت مبارک باشد مانا جان. آفرين به پشت کارت. نوشتن يکی از بهترين روش های بيان فکر است و بسيار به نظم بخشيدن به تفکر آدم کمک می کند. وبلاگ من هم ماه پيش يکساله شد. معتقدم يکی از بهترين کارهايی است که در زندگيم کرده ام. از خواندنت هميشه مسرور و پر از انرژی ميشوم مانای به ياد ماندنی.

سولماز

این هرمس ما روکشت بس که هی رفت و اومد و گفت شاد باش که من سطح استرسم کم شه!!! شما قبل از پابلیش یه هماهنگی بکن!!!

بهاره

مانا جون ما من خيلی از نوشته هایت استفاده می کنم .مرسی

شری

تولد وبلاگت مبارک خوشگله! ميبينم شايا از الان شيطنت رو شروع کرده!! دلم براتون تنگ شده! همتونو ميبوسم!

مانا

به مکين: من دقيقا همسن شايا هستم.باور نميکنی از خودش بپرس.مرسی به مهرک: عزيزم.من که نگفتم از اطلاعاتم به کسی نمی دم.خيلی هم خوشحال ميشم که همه چيزهايی را که بلدم به همه بگم.مرسی از محبتت به سولماز: مطمئنا سطح استرس هرمس عزيز بعد از اطلاعات مفيد کلاس ت خيلی پايين اومده!! تو خودت را درگير شادی نکن

مانا

به گلمريم: وبلاگت فيلتر شده نمی تونم ببينمش به بقيه: مرسی حرف های قشنگتون

مرضيه

مانا جان سلام ۱سالگی نوشتنت رو تبريک می گم و از وقتی که ميذاری ممنونم.خيلی برای من مفيد بوده و هست. سالم و خوش باشی.

مينا

متاسفانه اين درسته که وقتی زن ها از سرکار به خانه می رسند استرسشان دوبرابر می شود چون وقتی ميان خانه تازه کلفتی کردن شروع می شه و يه دوجين دهن باز که بايد سير بشه اين خيلی بده که مرد ها ياد نگرفته اند که لازم است در کار خانه و بچه داری مشارکت داشته باشند