سفید یکدست

f_TAKHTJAMSHIm_58cf54f.jpg

-         همیشه توی ذهنم تخت جمشید سفید یکدست بود. با ستونهای بلند سفید و دیوارهایی پر از سربازان سفید پوش.هنوز هم برام سخته که تخت جمشید را رنگی  تصور کنم.

-         اگر سه شنبه هفته پیش حدود ساعت 2 نصفه شب  در فرودگاه امام خانمی را دیده اید که در راهروهای فرودگاه حرکت میکرد و یک کالسکه پر از پالتو و کیف در دو متری اش خودبخود راه میرفت و صدای آواز بچه گانه ای هم از اون دوروبر شنیده میشد، اون خانم من بودم و کالسکه را هم شایا از پشت هل میداد.فقط دیده نمیشد! از قیافه های حیرت انگیزی که به سمت کالسکه و من میشد از خنده روده بر میشدم.

-         سفربه پاریس برام مثل یک رویا بود.دیدن ساختمانهایی که همیشه توی مجلات معماری دیده بودم و بارها و بارها دیتیل هاشان را تحلیل کرده بودم، از نزدیک ، یک مزه دیگه برام داشت.

-         دو کلمه در این سفر بود که بارها شنیدم: دودو چی چی. حتی اگه یک ساعت هم توی مترو بودیم وقت بیرون آمدن شایا باز میگفت: دودو چی چی (قطار) سوار بشیم!

-         دست جناب آقای کیارستمی درد نکنه با نمایشگاه عکسش در مرکز ژرژ پمپیدو.کیف کردیم.   به خصوص از سالن جنگلش! واقعا جنگل ساخته بود.                 همیشه در نمایشگاه ها کمبود عنصر صدا را حس میکردم.صدایی فکر شده و با برنامه.این نمایشگاه اولین جایی بود که دیدم از صدا بهترین استفاده را کرده بودند.

سالن جنگل(البته یادم رفت اسم اصلی اش را نگاه کنم ) مستطیلی به ابعاد 12 در 6 متر بود که 4 ضلع آن با آینه پوشیده شده بود و در حدود 35 تنه درخت در آن جای داده شده بود که با انعکاسش در آینه ها ، احساس جنگل پر از درختی را میداد. و صدای جنگل هم در فضا آکنده بود.  شایا عاشق این سالن شده بود. و با  خواهش و تمنا حاضر شد که بیرون بیاد.

 

-  ساعت 12.5 شب بعد از 10 روز مسافرت، وقتی خسته و کوفته از 12 ساعت در  راه بودن ، با تاکسی به خانه نزدیک مشیدیم، با خوشحالی به شایا گفتم : داریم میرسیم خانه. شایا با قیافه ملتمس نگاهم کرد و گقت : ددر  ددر!!!

 

/ 18 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سولماز

اومدی؟؟؟؟ چشم ما روشن. گفته بودم که فقط یه روز اینجوری بود! بابای ما هم در حالت نرمال همون مدیر عامل محترمه. کی بریم کلاس؟

مریم٬ مامان تارا

به به٬ رسيدن به خير. دلمون تنگ شده...عکس بيشتر بذار از سفرتون دلمون وا شه . به اميد ديدار.

شری

خوش اومدين! خيلی خوشحالم که بهتون خوش گذشت! اميدوارم تو نمايشگاه عکس جای منو خالی کرده باشين! پازلتون در چه حاله؟!؟!

ماه رقصان

سلم مانا جونم! رسيدنت به خير! جه خوشحالم که سفر خوبی داشتی و بهت خوش گذشته! اميدوارم وقتت آزاد شد بالاخره همو ببينيم!

ندا

سلام مانا جون رسيدن به خير. من هم تو اين مدت فرصت کردم وبلاگتو بيشتر بخونم . وااااااای چقدر من هم از اين حرفها که مگه ما چطوری بزرگ شديم و حالا برو اينقدر کلاس و کتاب بخون ببينيم تو چه گلی ميکاری و ..... شنيدم خوشحال شدم ديدم افراد ديگه هم با اين مسائل دست به گريبان هستند . فکر می کنم اگر بخوای مثل همه نباشی و مثل بقيه رفتار نکنی هميشه با يه مقاومتی از طرف ديگران روبرو ميشی . نميدونم . شايد . من هم صحبتهای دکتر هولاکويی رو خيلی دوست دارم . البته متاسفانه سی دی های ما و فرزندانمان رو نديدم . نمی دونم ميشه از جايی پيدا کرد يا نه خوشحالم می کنی اگه بهم سر بزنی . گل پسر رو ببوس .

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

شيرين

سلام خانومي ، رسيدن بخير. واييييييييي كه مردم از حسودي. پاريس گردي يكي از آرزوهاي منه. ۲-۳ ماه پيش فرصتي بود كه سفري ۲-۳ روزه برم پاريس ( اواسط سفرم در اتريش و آلمان) ، اما ديدم پاريس را گشتن زير ۱۰ روز اصلا لطفي نداره. نميدانم كه چرا چكيده تاريخ و هنر اروپا رو در پاريس ميدونم. با شايا عزيز شد كه خوب استفاده كني؟ پس منهم اميدوار باشم كه ۲-۳ سال ديگه با بچه ميتونم برم؟

نگار مامان محمدمهدی

سلام رسيدن بخير خانومی انشا... که خوش گذشته ممنون از حضور سبزتون روی ماه شايا رو ببوس

سولماز

این کامنتی که تو برای من گذاشتی مردم به من و رشد جنسیم شک می‌کنن‌ها

آقای الف

به به خاله مانا ! اوغور بخیر! بالاخره نگفتی به من آبشار نیاگارا رو دیدین یا نه! دلمون هم برا سه تاتون تنگ شده و اینا ! خلاصه خوش و خرم و از اینجور چیزا !