دفترچه یادداشت

-         وقتی وبلاگ را به اسم واقعی خودت می نویسی و در ضمن همه دوست و فامیل و آشنا از اینکه وبلاگ داری خبر دارن و بهت سر میزنن، دچار احساسات متناقض میشی.

 یک موقع از اینکه اظهار خوشحالی میکنن که مطالبت را میخونند،مشعوفی .پیش خودت میگی : از این به بعد بیشتر هم می نویسم.   گاهی از اینکه یک آدمی - که تا حالا دو سه بار بیشتر ندیده ای -  بهت میرسه و میگه " من گاهی وبلاگتو می خونم." می ترسی و پیش خودت فکر میکنی که تا حالا چه چیز هایی توی این صفحه نوشتی ؟ فلانی تو را چطوری می بینه؟ راجع به حرف هات،آرزوهات، درد دل هات چه فکری میکنه؟  آیا تو را قضاوت میکنه؟  آیا فکر میکنه که با خوندن این صفحه ، دیگه تو را کامل میشناسه؟  می دونه چه جور آدمی هستی؟

 

-         وبلاگ را من نمی توانم فضایی برای ارتباط بدونم.درسته که دوستان زیادی در اینجا  پیدا کرده ام .ولی وبلاگ را یک دفترچه یادداشت می بینم که مطالبش را همه می توانند ببینن.  و اونهایی که دوست دارن ، میان  و توی دفترچه یادداشت تو  را نگاه میکنند و آنطور که دلشون می خواد، می خوانند و می روند.گاهی هم نظرشون را  برات می نویسن که درصد نظر نویس ها خیلی کمه.

 

 

حالا این منطبق بر کدام نیاز ماست که دفترچه یادداشتمون را بدیم بقیه بخونن، فکریه که مدتهاست منو به خودش مشعول کرده

 

-    از کتاب هوش هیجانی برای همه:

احساسات هر فرد واقعی است.چه کسی آنها را دوست بدارد و درک بکند و چه نه، آنها واقعیت دارند.اگر کسی احساسات شما را دوست نداشته باشد ،واقعیت را دوست ندارد. کسانیکه سعی دارند به شما بگویند نباید آنگونه  که احساس می کنید ، احساس کنید ، رفتاری غیرواقع بینانه و سلطه گرانه دارند.

 

 

 

 

/ 23 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهستا

سلام مانا خانم! اینجا رو دوست داشتنی می بینم... راستی این عکسه خودتی؟[تایید]

مانا

به مریمی: مرسی از نظراتت.من هم واقعا خوشحالم که تو به اینجا سر می زنی و نظراتت را به من میگی[قلب]

مانا

به مهستا: سلام.مرسی.آره خودمم

بانو ه 2 چشم

مانا جان، من هم تا کنون از نوشته هات استفاده کردم. امیدوارم که دلیل خوبی برای ادامه مسیرت پیدا کنی، چه وبلاگ نویسی را ادامه بدهی چه نه. در این مورد خیلی حرف دارم. داشتم می نوشتمش دیدم خیلی زیاد می شود. به زودی در وبلاگم می نویسم. برایت بهترین ها را آرزو می کنم.

ساسوشا

گاهی وقت ها برای نوشتن ها خیلی باید بها پرداخت...اما آدم ها یاد گرفته اند که به سادگی یک نوشته هم برایت قضاوت کنند...خنده دار است نه؟!

هنا

وقتی می بینم که دادا چطور حرفهایت را میشنود و خودش را با اسمی که شایا صدایش می کند اینجا معرفی می کند دلم برای بابایم تنگ میشود. برای بابای خودم و بابایی مثل دادا! برای داشتنش به خودت ببال مانا جان. البته من هم به بابای خودم می بالم. راستی مانا یکبار برایت کامنت خصوصی گذاشتم فکر کنم به دستت نرسید اما می خواهم خواهش کنم که برایم از الگوی خواب شایا بگویی اینکه در چه سنی چطور می خوابید و عاداتش چطور شکل گرفت (اگر برایت زحمتی نیست البته)

مانا

به بانو: بهم خبر بده وقتی نوشتی به ساسوشا:بله هم خنده داره هم یه جورایی گریه دار[چشمک] به هنا: برات کامنت خصوصی گذاشتم.[لبخند]

solmaz

Salam Mana jaan man mikhastam age momkene esme nevisande va entesharate hooshe hayejani ro begi, ke man khahesh konam mamanam baram berfreste ya online nekharam. kheyli mamnun

مانا

به سولماز:؛هوش هیجانی برای همه نوشته استیو هین ترجمه رویا کوچک انتظار نشر سفیر اردهال[چشمک]

c!na

"من گاهی وبلاگتو می خونم"ولی از من نترس.