طعمه!

- چی میشد اگه این همه دانشمند با آی کیو های نجومی به جای اینکه راجع به سفر به مریخ و خانه سازی در ماه و فرستادن ماهواره به زحل تحقیق کنن، چند تاشون جمع میشدند ویک فکری به حال پشه های خانه ما می کردند.جالب اینجاست که من و شایا هر چقدر هم لباس پوشیده بپوشیم باز هم پشه ها میان  به سراغ ما و کاری به کار شوهر جان که پهلوی ما و با یک شلوار کوتاه  خوابیده ندارند.

نخوابیدن تا صبح و خارش پوست اونقدربرام مهم نیست ولی وقتی می بینم شایا توی خواب از شدت خارش به خودش می پیچه و دست و پاهاشو به تخت می کوبه، دیوانه میشم. اینجاست که از روش طعمه  استفاده میکنم! یعنی پاچه های شلوارمو بالا میزنم و دست ها و پاهامو روی هوا میگیرم تا پشه به جای صورت پسرم به سمت من بیاد و بتونم دستگیرش کنم!

- چند هفته ای میشه که شایا یاد گرفته از کلمه "نه" استفاده کنه.اینقدر بامزه می گه "نه" که من از خنده روده برمیشم.درسته که کارهامون سخت تر شده:

-         شایا بریم پوشکت را عوض کنیم؟

-         نه!

-    شایا برگردیم خونمون؟

-    نه!

-         شایا جون از حموم بریم بیرون؟

-         نه!

ولی هر بار که "نه " میگه از ته قلب کیف میکنم .با صدای بچه گانه ولی خیلی محکم و جدی می گه: "نه".

- مرسی از همه کسانیکه  در پست قبلی نظراتشون را راجع به گذاشتن یا نگذاشتن عکس در وبلاگ، بهم گفتند.

 

 

 

/ 12 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خانم شين

در مورد - نه - های شايا. برای من گاهی جالبه نه گفتنش ولی وقتی به همه چيز نه می گه يه خورده دلخور می شم. البته کتاب کليدهای رفتار با کودک دو ساله خيلی کمکم کرد. و توش نوشته بود که يکی از راه حلهای اجتناب از اين نه ها اينه که اصولا از بچه سوال نپرسيم.مخصوصا در مواقع ضروری مثل حمام يا غذا و به جاش بگيم : حالا می ريم غذا بخوريم. سخته من دارم تمرين می کنم.

بهاره ذ

خوب پس خبر نی نی دار شدن طاهره رسیر. دومش اینکه من اینجا شنیدم یه گیاهی هست که بوش حشرات رو دفع می کنه. سومنش اینکه مانا جونم تو و شایا احتمالا شیرین و خوشمزه هستین. چهارمنشم آخیش من آخرش کامپیوترو برای فارسی نوشتن تنظیم کردم. آخرش هم یه بوس گننننننننننننننننده برای خودتون و پسرهاتون...

مانا

به خانم شين:مرسی از کامنت های پر از اطلاعاتت.هر دفعه که سینانه ميگه احساس کن چقدر خوبه که داره مستقل ميشه و ميتونه برای خودش تصميم بگيره. در ضمن من اگه سوالی هم از شايانپرسم و دلش نخواد بازم نه ميگه و يه چيز ديگه اينکه با سوال کردن از بچه حس اعتماد به نفس و قدرت تصميم گيری را بهش ياد ميديم.

مانا

به بهاره ذ:فارسی نويست مبارکه عزيزم.ما ديگه منتظر خبرهای خوب از طرف شما هستيم

Sherri

نمی دونم چرا اینجوریه! منم گاهی سوراخ سوراخ میسم ولی شهریار خیلی ریلکس نشسته انگار نه انگار! فکر کنم من و تو و شایا خوشمزه تریم!! نه که فکر کنی منوچهر بی مزه استا! فقط پشه پسند نيست!!!!

do gholou

kash Shaya sale 59 boud o be oun soale asasi javab midad: NA!

نادر

az in spray haye zed pashe behesh bezan/ ba@zi anva@esh hast ke baraye bache ham monasebe/ yek no boye khas=e giyahi ast ke pashe ha ro door mikone/

سلام چرا زير چشم شايا اينقد سياهه دکتر بردیش؟ جوابش چی بوده؟

مانا

به نادر:شما کجا اينجا کجا؟ازکدوم مملکت با ما تماس گرفتی؟مرسی از راهنماييت به بدون نام: نه چطور مگه؟ شما پزشک هستين؟

مصطفی

سلام پزشک نيستم ولی عکساشو از نوزادی تا حالا که ديدم؛البته با اجازه شما؛توجهم رو جلب کرد اگر نگرانتون کردم شرمنده من خودم هم يک پدر هستم وارزوی سلامتی همه بچه هارو دارم