از مضرات دانشگاه!!

به خاطر اگزمای  پوستی آنیتا ، هر مطلب جدیدی که راجع به اگزما و آلرژی به دستم برسه، مطالعه می کنم.

به تحقیقی از دانشگاه ییل برخوردم راجع به نوزادان با اگزمای پوستی.

در این تحقیق که 885 نوزاد را شامل میشده، یکی از نتایج این بوده که هر چقدر میزان تحصیل مادر بالاتر باشه، احتمال اگزمای پوستی نوزاد بیشتر است!!!

/ 12 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دکتر

مانا جان شامل حال شما نمی شود. چون در دنیا قاعدتا مادرها به دنبال کسب تحصیلات کار می کنند هم در طی دوره بادراری استرس های بیشتری متحمل می شوند که این امر شانس آتوپی در نوزاد را افزایش می دهد و هم به سبب کار کردن فرصت شیر دادن به بچه را از دست می دهند و بچه ای که از شیرخوارگی با پروتئین های بیگانه - نه در شیر مادر و موجود در شیر خشک روبرو می شود - باز شانس آتوپیک شدن بیشتری در مقایسه با بچه های مادران خانه دار خواهد داشت. منظور مقاله تحصیلات زایا بوده .. تحصیلات همراه شغل. خیالت راحت. خدا رو شکر تو هیچ کدوم از استرس ها رو نداشتی. اگزمای آنیتا هم احتمالا اگزمای گذرای نوزادی ست. شیر خشک براش شروع نکرده ای؟ به مرور زمان رفع می شود اگر سابقه خانوادگی مثبت نداشته باشید :)

سوسک سياه

مال شیرخشکه... بچه هایی که منحصرا شیر مادر میخورند دچار اگزما نمیشن. پسر من هم از دو ماهگی دچار اگزما شد و مشکلی نیست و همیشه باید پوستش رو چرب کرد.

.

مانا جان نوزاد من فقط شیر من و می خورد و من درسم تمام شده بود و کار بیرون هم نمی کردم و سابقه خانوادگی هم نداشتیم و اما....اگزما داشت از همان دو ماهگی!!!!!!!! الان ده ماهه هستش که به ندرت بروز می کنه خدا را شکر...اما واقعاً چه مربوطه به درس و دانشگاه! :))

هسنا

خیلی از خود راضی هستی که بین این همه مطلب فقط همین یک مطلب به چشت خورده عقده ای

خودم

مثلا میخوای بگی خیلی تحصیلکرده ای چقدر بعضی ها واقعا عقده ای هستن اگه حالا یک دانشگاه درست حسابی درس خونده بودی و یک شوهر درست حسابی داشتی تکلیفت چی بود؟؟؟

bigmom

man moondam chera bazi aama inghadr hasoodan!!!!!!!!!!!!!

بی نام

لازم نیست بیای اینجا از عقده هات بگی هر چی هستی واسه خودت هستی کسای که این حرفا رو میزنن عقده ای هستن

من

به نظرم این پستت رو پاک کن خیلی عقده ای بازیه تمام و رو برده زیر سئوال [سبز]

مستانه

مانا جون ٍسام و ساینا هر دو دارند کمتر از صابون استفاده کن.وقتی دوش میگیرند شامپو که میزنی کافی است دیگه تنشون را لیف نزن.من نتیجه گرفتم.میبوسمت.

مستانه

مانا جون ٍسام و ساینا هر دو دارند کمتر از صابون استفاده کن.وقتی دوش میگیرند شامپو که میزنی کافی است دیگه تنشون را لیف نزن.من نتیجه گرفتم.میبوسمت.