آدم برفی؟ سرسره بازی؟...

شایا و آدم برفی

 f_IMG8285m_72cfd84.jpg

 

-         اگه توی خونتون یک سرسره برای بچه های 1 تا 5 ساله دارین، حواستون باشه که 50 بار پشت سرهم از پله هاش بالا نرین و لیز نخورین! چون مثل من میشین که دو روزه هر بار نفس میکشم زیر قفسه سینه ام چنان دردی میگیره که آه از نهادم درمیاد، چه برسه که بخوابم خم و راست بشم!!البته ناگفته نماند که سرسره بازیش آی حال داد!آی حال داد!

-         همه حرفهایی که برای این پست آماده کرده بودم ، یادم رفته!!

-         کتاب الگوی کودک سالم کتاب معرکه ای است که خوندنش را به همه والدین پیشنهاد میکنم که بر اساس دیدگاههای آلپورت، فرانکل ،فروم، راجرز،و مازلو درموسسه پژوهشی کودکان دنیا تهیه شده است.دلم می خواهد گاهی بعضی از مطالبش را اینجا بنویسم:

به نظر آلپورشخص سالم توانایی فهمیدن دردها، هیجانات،ترس هاو شکست های خود و دیگران را دارد.حس هم دردی زاییده گسترش تحلیل و احساس های شخص از مفهوم گسترده انسانیت است.

کودکی که هم دردی را می آموزد،در برابر رفتار شکیبا میشود.درباره آنها قضاوت و داوری نمیکند و کسی را محکوم نمیکند.

کودکانی که نمیتوانند احساسات خود را در زمان مناسب نشان دهند و یا احساسات آنها سرکوب میشود،در بزرگسالی دچار رفتارهای ناخوشایندی میشوند.این افراد معمولا نمی توانندهیجانات خود را کنترل کنند.به شدت عصبانی میشوند یا مرتب در حال قهر کردن هستند،لجبازند و یا حسادت های بیمارگونه دارند.

/ 23 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
jassi

سلام دوست عزیز خيلی زيبا بود موفق و پايدار باشيد .

فروغ

مانا جان سلام به طور اتفاقی دنبال سرچ کردن سايت کتاب ها و سی دی های دکتر هولاکويی بودم که سر از وبلاگت در آوردم پست چند ماه قبلت را خواندم کامنتی را که پدر بزرگوارتان برايتان نوشته بود را خواندم و بدون اغراق خدا می داند چقدر لذت بردم فقط خواستم به عنوان يک هم وطن بدون مرز سلامی گفته باشم آرزو دارم شايای نازنينت همواره در پناه خدا باشد

جيغ جيغو

مانا جان سلام. اين تقصير که نوشتم از آن تقصير های گناه آلود نيست! از جنس خوردن چغاله بادام نشسته و يواشکی است دور از چشم مامان! خلاصه که من لذت وبلاگ هر دو يتان را می برم.

مرضيه

چه عکس با نمکی مانا جان اميدوارم که تا حالا خوب خوب شده باشی.. از کامنت نازی هم مردم از خنده من خودم کلی چاقمولی اين موضوع پیش نيومده برام مواظب خودت باش

بامداد

سلام خاله.خوبين؟شايا خوبه؟مواظبش باشين سرما نخوره.من سرماخوردم و همش تو خواب گريه ميکنم چون بينيم گرفته نميتونم درست نفس بکشم.مامی من هم خيلی سعی ميکنه خيلی از خود گذشتگی کنه تا من هم بتونم کودکی خوبی داشته باشم.تا من هم در آينده يک انسان باشم.به من هم سر بزنين.شايا رو ببوسين.

بامداد

راستی خاله چه طور ميشه از دکتر هولاکويی سی دی های آموزشی در مورد برخورد با کودکان خريد؟آخه انگاری فارسی ندارن.ميشه راه نماييم کنين؟

ياسمن

مان جان ممنون از همدرديت سهند که بيمارستان بود هادی برايم کامنتت را خوند و خوشحال شدم از احوالپرسيت ديروز سهند مرخص شد و حالش خوبه شما هم مواظب خودتون باشين

شری

اين عکس شاااهکاااره! يادم باشه ازت بگيرمش! خيلی با نمکه!!!