مامی

-         دیروز 3 تایی همدیگر را بغل کردیم و بوسیدیم.این حلقه 3 نفره خیلی مزه داد.نمی دونم شایا تا چه زمانی خوشش میاد که بغلش کنیم و ببوسیمش.الان که اجازه میده حداکثر استفاده را می کنیم.

-         چند روزی میشه که شایا شروع کرده منو مامی صدا میزنه.اسمهای من توی این 7 ماهی که شایا منو صدا میزده اینها بوده: ماما- مانا-ناما-گاهی نانا-دوباره مانا و حالا مامی.تا 17 سال دیگه نمی دونم چه چیزهایی اضافه میشه!

-         به خاطر اینکه برادر نداشتم موضوع رفتار پسر ها با همدیگه برام مثل یک رازه.از وقتی فهمیدم که قراره پسر دار بشم سوالاتم از منوچهر شروع شد: اگه تو مدرسه با کسی دعواش شد من بهش چی بگم؟ اگه کسی کتکش زد من بهش بگم چه کار کنه؟ اگه...؟ اینقدر سوال کردم و نگرانی نشون دادم تا اینکه منوچهر بهم گفت که تمام این جواب ها را خودم بهش میدم تو کاری به این مسایل نداشته باش!دیروز توی کلاس بالاخره جوابمو گرفتم.برای اون مامان هایی که دلشون می خواد بدانند می نویسم

اگر بچه ای فرزندتونو توی مهد کودک و یا مدرسه میزنه اول بهش یاد بدین که از حقش دفاع کنه یعنی کسی حق نداره اونو بزنه.راه درستش هم این است که اول سعی کنه دست کسی را که بر سمتش بلند شده بگیره و به اون اجازه کارش را نده ولی اگه نمی تونه این کار را بکنه از محل فرار کنه یعنی یا جاخالی بده و یا محل را ترک کنه.زدن، کار مناسبی نیست و به هیچ وجه کودک نباید مقابله به مثل کند.

یکی دیگه از روش های احقاق حق نیز "نه گفتن" است.کودک باید یاد بگیره در جایی که دلش نمی خواد "نه" بگه و این تنها در صورتی در بچه نهادینه میشه که ما به "نه" های او احترام بگذاریم.

/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مانا

به هما:مرسی عزيزم به سارا:حتما اين کار را بکنيد چون خيلی لذت بخشه به سولی:احتمالا در بزرگترها فقط با تمرين به نتيجه ميرسه.شاد باشی

دختر

من هنوز از اینکه فرار کردن از مبارزه کردن بهتره شک دارم. البته خودم نی نی ندارم. ولی دوتا برادرزاده ی منفجر دارم که بهشون زیاد فکر می کنم.

فرزانه

آخی چقدر از جمله (ما باید به نه های او احترام بگذاریم ) لذت بردم ، خیلی به دلم نشست . مانا جان مرسی از کامنت پر مهری که برای من گذاشتی من هم برای خانواده سبز و پر مهر شما آرزوی سلامتی و نور می کنم . متاسفانه من دیشب دکتر بودم و هنوز مشکلم حل نشده و تا کامل درمان نشود اجازه بارداری ندارم . ولی باز هم مرسی از این همه محبتت. ببخشید که من خیلی فرصت نمی کنم کامنت بگذارم ولی وبلاگ شما اولین وبلاگی است که تا فرصت می کنم به آن سر می زنم . همیشه پایدار ، سلامت و پیروز باشید.

پرس

سلام مامان ماناي دوست داشتنی اميدوارم کانون سه نفری تون هميشه گرم و پرمهر باشه . من هنوز بچه ندارم ولی مطالب وبلاگ شما و خانم شین رو مرتب می خونم و سعی می کنم به خاطر بسپرم . راستش آشنايی با وبلاگ شما و خانم شين ديد من رو نسبت به اضافه شدن نفر سوم يه جورايی عوض کرده . بهرحال اميدوارم بتونم از نکات آموزنده تون استفاده کنم . موفق باشيد

مرضيه(مامان ياسمين)

سلام عالی بود مانا جان...

خانم شين

بدون من رفتين کلاس!! خيلی دعا کردم به حد نساب نرسينا

مانا

به دختر: هميشه فرار بهترين راه نيست ولی اگه جونت در خطره و قدرت دفاع از خودتو نداشته باشی چی کار ميکنی؟ به فرزانه: اميدوارم هر چه زودتر مشکلت حل بشه. به پرس: اميدوارم خواندن اين وبلاگ ديدت را خوبتر کرده باشه

مانا

به مرضيه: مرسی به خانم شين:البته جات خيلی خاليه

نیمه شب

نکته بسیار جالبی در مورد "نه گفتن" بچه ها گفتی! مرسی که تقسیم کردی!

طاهره

مانا جونم خيلی خوب و آموزنده می نويسی. خيلی خوشحالم که وبلاگتو می خونم.